Kielecka Fabryka Mebli
do kasy suma: 0,00 zł
do darmowej dostawy pozostało: 1 350,00 zł

Kanapa czy narożnik – co wybrać?

Kanapa czy narożnik – co wybrać?

Urządzasz mieszkanie lub remontujesz wnętrze? Właśnie zastanawiasz się nad wyborem kanapy lub narożnika i nie możesz się zdecydować? Warto od podszewki poznać atuty obu tych rozwiązań. Gdy przyjrzysz się im bliżej, podjęcie ostatecznej decyzji będzie znacznie prostsze. Wówczas będziesz cieszyć się mądrze zagospodarowaną przestrzenią, dodatkowo wnętrze stanie się stylowe i ergonomiczne.

Zalety narożnika oraz kanapy

Na wstępnie warto przybliżyć cechy charakterystyczne dla narożników oraz kanap. Choć meble te mogą początkowo wydawać się całkiem podobnie, tak naprawdę znacznie się od siebie różnią. Oczywiście ich funkcja jest dokładnie taka sama – mają zapewnić wygodne miejsce kilku osobom. Najczęściej meble te trafiają do salonów, gdzie spędzamy sporo wolnego czasu. W takim razie, jakie dokładnie zalety reprezentują narożniki oraz kanapy?

Przede wszystkim meble te zwykle różnią się od siebie rozmiarem. Narożniki należą do mebli nieco bardziej rozbudowanych. Układają się w kształt litery „L”, doskonale wyglądają i są po prostu wygodne. Nie zmienia to jednak faktu, że wysoki poziom komfortu gwarantują także kanapy. Co więcej, nikt nie powiedział, że sofa zawsze musi być gorsza pod kątem optycznym od narożnika. Oba te rodzaje wyposażenia mogą posiadać funkcję spania. Tego rodzaju modele są rozkładane i pozwalają wygodnie spędzić całą noc.

Narożnik w nowoczesnym mieszkaniu – subtelne oddzielenie salonu od jadalni

Należy zaznaczyć, że narożniki są w stanie w oryginalny sposób oddzielić dwa pomieszczenia, które są ze sobą połączone. W praktyce bardzo często możemy spotkać synergię jadalni oraz salonu. Pomieszczenia te mogą znajdować się obok siebie, bez żadnej ściany. To szczególnie popularne rozwiązanie we wnętrzach nowoczesnych, choć nie stanowią rzadkości w kompozycjach klasycznych, czy skandynawskich. Mądre umieszczenie narożnika na „granicy” obu pomieszczeń sprawi, że wnętrze zyska sporo harmonii oraz oryginalności. Kanapa również może spełnić się w tej roli, jednak powinna być nieco większych rozmiarów. Z tego względu zwykle wykorzystuje się narożniki, które z natury wyróżniają się pokaźnymi gabarytami.

Co będzie lepsze, kanapa czy narożnik?

W takim razie co lepiej wybrać? Kanapę, a może narożnik? Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Tak naprawdę każde mieszkanie wymaga indywidualnych rozwiązań. Zwykle narożniki wymagają więcej wolnej przestrzeni, dlatego pasują do sporych rozmiarów wnętrz. Oba rodzaje mebli dostępne są dość podobnych cenach, dlatego podczas podejmowania decyzji lepiej pokierować się funkcjonalnością wyposażenia oraz stylistyką, zamiast względami ekonomicznymi. Zarówno narożniki, jak i kanapy zapewniają naprawdę spory komfort. Świetnym pomysłem jest umieszczenie ich bezpośrednio naprzeciw telewizora, szczególnie gdy domownicy często oglądają filmy lub seriale. Pamiętaj więc, aby podczas wyboru wyposażenia kierować się indywidualnymi preferencjami. Weź pod uwagę ilość dostępnej przestrzeni w pomieszczeniu i dokładnie zastanów się, czego potrzebujesz. Wówczas podejmiesz właściwą decyzję.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl