Kielecka Fabryka Mebli
do kasy suma: 0,00 zł
do darmowej dostawy pozostało: 2 000,00 zł

Meble do pokoju młodzieżowego – pomagamy w wyborze idealnych dla Twojego nastolatka

Meble do pokoju młodzieżowego – pomagamy w wyborze idealnych dla Twojego nastolatka

W tym pokoju najlepiej ma się czuć sam nastolatek. Dlatego też warto uwzględnić jego zdanie i dać mu dużo swobody przy wyborze. Jednocześnie warto poznać sprawdzone zasady, aby w razie czego wytłumaczyć, dlaczego wybrane przez nastolatka meble nie są najlepszym wyborem. Sztuką jest osiągnięcie kompromisu, w którym nastolatek wybierze meble, co do których będziemy przekonani.

Meble dostosowane do potrzeb nastolatka

Kluczowym czynnikiem jest tryb życia nastolatka. Jeśli jest osobą żywiołową i pełną energii, warto pamiętać o zachowaniu przestronności pokoju. W przypadku spokojniejszych dzieci możemy bardziej zabudować wnętrze, co pozwoli uzyskać poczucie bezpieczeństwa. Pamiętajmy również, że do nastolatka często przychodzą z wizytą znajomi. Wybierając meble do pokoju młodzieżowego, powinniśmy rozplanować trzy miejsca: do nauki, zabawy i spotkań z kolegami, a także do snu.

Jak wybrać łózko do pokoju młodzieżowego?

Wybór dużego łóżka dla nastolatka mija się z celem. Znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się rozkładana wersalka, która od razu może stanowić przestrzeń do spotkań z kolegami. Minusem może być niego gorsza jakość snu w porównaniu z łóżkiem wyposażonym w materac. Możemy zatem spróbować połączyć te elementy: wybrać nieco mniejsze łóżko o szerokości 90-120 cm, a wolną przestrzeń wyposażyć w dodatkową kanapę oraz przytulne pufy.

Wyznaczone miejsce do nauki

W przypadku mebli do nauki warto zdecydować się na komplet, który zawiera biurko, szafki, a także wieszane półki. Priorytetem jest bowiem uzyskanie spójności wnętrza. Meble do nauki należy postawić w bliskim sąsiedztwie, najlepiej gospodarując jeden z rogów pokoju. Biurko warto ulokować przy oknie. W ten sposób zapewniamy więcej światła, a także odciągamy wzrok nastolatka od miejsca, które służy odpoczynkowi oraz zabawie. Kluczem do sukcesu jest taki wybór oraz ulokowanie mebli, aby ułatwiały one skupienie na wykonywanych obowiązkach.

 

Meble do pokoju młodzieżowego – praktyczność i wytrzymałość

Wiek nastoletni to trudny okres związany z burzą hormonów. Musimy być przygotowani na to, że dziecko będzie miało gorsze dni, w związku z tym należy wybrać solidne i wytrzymałe meble dostosowane do wymagających nastolatków. Jednocześnie warto postawić na praktyczne meble, w których można łatwo schować wszystkie ubrania, gadżety oraz pamiątki. Dużym ułatwieniem jest wybór gotowego kompletu dostosowanego do pokoju nastolatka.

Urządzając pokój młodzieżowy, wybierzmy ponadczasowe meble

Wybierając meble do pokoju młodzieżowego musimy pamiętać również o tym, że nastolatek już za parę lat wejdzie w okres dorosłości. Unikajmy zatem zbyt kolorowych i dziecięcych mebli. Weźmy pod uwagę szerszą perspektywę czasu i spróbujmy wybrać komplet, który sprosta wymaganiom nastolatka, a jednocześnie będzie przystosowany także do potrzeb osoby wkraczającej w wiek dorosły.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl